首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FC1V101P
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FC1V101P
型號描述:
100 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C
鋁質電解電容器 - SMD 100uF 35V
型號:
EEE-FC1V101P
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
Automotive
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max)
0.402" (10.20mm)
Capacitance
100 µF
Voltage - Rated
35 V
Impedance
150 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
502.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
670 mA @ 100 kHz