首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FC1H100P
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FC1H100P
型號描述:
10 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-FC1H100P
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:66 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
Automotive
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)
Capacitance
10 µF
Voltage - Rated
50 V
Impedance
2 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency
52.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
70 mA @ 100 kHz