EEE-FC1E221P
型號描述:
220 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-FC1E221P
品牌:
Panasonic Industry
交期:
8-12工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:1
Capacitance
220 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
502.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
670 mA @ 100 kHz
Impedance
150 mOhms
Lead Spacing
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.402" (10.20mm)
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)