首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FC1C220AR
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FC1C220AR
型號描述:
22 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-FC1C220AR
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Capacitance
22 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive, High Temperature Reflow
Ripple Current @ Low Frequency
71.25 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
95 mA @ 100 kHz
Impedance
1.8 Ohms
Lead Spacing
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)