EEE-FC1A102P
- 型號描述:
1000 μF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEE-FC1A102P
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 6-9工作天
- 原廠包裝量:
- 500
- Capacitance
- 1000 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 10 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Ripple Current @ Low Frequency
- 502.5 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 670 mA @ 100 kHz
- Impedance
- 150 mOhms
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.402" (10.20mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)