首頁 > Panasonic代理商 > EEE-1VA470WP
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-1VA470WP
型號描述:
47 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C
型號:
EEE-1VA470WP
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:3000 倍增量:1
Capacitance
47 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency
70 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
119 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)