首頁 > Panasonic代理商 > EEE-1VA470P
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-1VA470P
型號描述:
47 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
型號:
EEE-1VA470P
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:10000 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)
Capacitance
47 µF
Voltage - Rated
35 V
Ripple Current @ Low Frequency
165 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
280.5 mA @ 10 kHz