首頁 > Panasonic代理商 > EEE-1VA101XP
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-1VA101XP
型號描述:
100 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
型號:
EEE-1VA101XP
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
900
起訂量:900 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)
0.303" (7.70mm)
Capacitance
100 µF
Voltage - Rated
35 V
Ripple Current @ Low Frequency
132 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
224.4 mA @ 10 kHz