EEE-1VA100WAR
型號描述:
10 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C
型號:
EEE-1VA100WAR
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:2000 倍增量:1
Capacitance
10 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
22 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
37.4 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size
0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)