EEE-1EA330SP
型號描述:
33 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
型號:
EEE-1EA330SP
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Capacitance
33 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
65 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
110.5 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)