首頁 > Panasonic代理商 > EEE-1CA470WR
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-1CA470WR
型號描述:
47 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C
型號:
EEE-1CA470WR
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:642 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Applications
Automotive
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Capacitance
47 µF
Voltage - Rated
16 V
Ripple Current @ Low Frequency
39 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
66.3 mA @ 10 kHz