EEE-1CA220SR
型號描述:
22 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
型號:
EEE-1CA220SR
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Capacitance
22 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
39 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
66.3 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Surface Mount Land Size
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)