EEE-1CA100SR
- 型號描述:
10 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD
- 型號:
- EEE-1CA100SR
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Capacitance
- 10 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 16 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Ripple Current @ Low Frequency
- 28 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 47.6 mA @ 10 kHz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.157" Dia (4.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.217" (5.50mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)