EEE-1AA101WR
- 型號描述:
100 μF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD
- 型號:
- EEE-1AA101WR
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 85°C
- Surface Mount Land Size
- 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.213" (5.40mm)
- Capacitance
- 100 µF
- Voltage - Rated
- 10 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 50 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 85 mA @ 10 kHz