ECW-U2393V16
- 型號描述:
0.039 μF Film Capacitor 125V 250V Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked 2416 (6041 Metric)
- 型號:
- ECW-U2393V16
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 3000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Package / Case
- 2416 (6041 Metric)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
- Lead Spacing
- Termination
- Solder Pads
- Ratings
- Dielectric Material
- Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
- Voltage Rating - AC
- 125V
- Voltage Rating - DC
- 250V
- Height - Seated (Max)
- 0.091" (2.30mm)
- Capacitance
- 0.039 µF
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.161" W (6.00mm x 4.10mm)