首頁 > Panasonic代理商 > ECW-H20362HVB
影像僅供參考,以產品規格為準
ECW-H20362HVB
型號描述:
3600 pF Film Capacitor 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
薄膜電容器 2000VDC 0.0036uF 3% MPP L/S=10mm
型號:
ECW-H20362HVB
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
3600 pF
Tolerance
±3%
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
2000V (2kV)
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)
0.807" (20.50mm)
Termination
PC Pins
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)