首頁 > Panasonic代理商 > ECW-U2393V16
影像僅供參考,以產品規格為準
ECW-U2393V16
型號描述:
0.039 μF Film Capacitor 125V 250V Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked 2416 (6041 Metric)
型號:
ECW-U2393V16
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
2975
起訂量:2975 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
2416 (6041 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing
Termination
Solder Pads
Ratings
Voltage Rating - AC
125V
Voltage Rating - DC
250V
Height - Seated (Max)
0.091" (2.30mm)
Capacitance
0.039 µF
Size / Dimension
0.236" L x 0.161" W (6.00mm x 4.10mm)