首頁 > Panasonic代理商 > ECW-U2104KC9
影像僅供參考,以產品規格為準
ECW-U2104KC9
型號描述:
0.1 μF Film Capacitor 125V 250V Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked 2420 (6050 Metric)
型號:
ECW-U2104KC9
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
150
起訂量:150 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Features
Package / Case
2420 (6050 Metric)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Termination
Solder Pads
Ratings
Dielectric Material
Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC
125V
Voltage Rating - DC
250V
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Capacitance
0.1 µF
Size / Dimension
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)