ECW-U2103V16
- 型號描述:
10000 pF Film Capacitor 125V 250V Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked 1913 (4833 Metric)
- 型號:
- ECW-U2103V16
- 品牌:
- Panasonic Industry
- 交期:
- 8-12工作天
- 原廠包裝量:
- 3000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Package / Case
- 1913 (4833 Metric)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
- Lead Spacing
- Termination
- Solder Pads
- Ratings
- Dielectric Material
- Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
- Voltage Rating - AC
- 125V
- Voltage Rating - DC
- 250V
- Height - Seated (Max)
- 0.067" (1.70mm)
- Capacitance
- 10000 pF
- Size / Dimension
- 0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)