ECW-U2103V16
型號描述:
10000 pF Film Capacitor 125V 250V Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked 1913 (4833 Metric)
型號:
ECW-U2103V16
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:38 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
1913 (4833 Metric)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing
Termination
Solder Pads
Ratings
Dielectric Material
Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC
125V
Voltage Rating - DC
250V
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)
Capacitance
10000 pF
Size / Dimension
0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)