首頁 > Panasonic代理商 > ECW-U1102JX5
影像僅供參考,以產品規格為準
ECW-U1102JX5
型號描述:
1000 pF Film Capacitor 40V 100V Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked 1206 (3216 Metric)
型號:
ECW-U1102JX5
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:200 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Termination
Solder Pads
Ratings
Dielectric Material
Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC
40V
Voltage Rating - DC
100V
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Capacitance
1000 pF
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)