ECW-FD2W225K
- 型號描述:
2.2 μF Film Capacitor 450V Polypropylene (PP), Metallized Radial
- 型號:
- ECW-FD2W225K
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 250
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±10%
- Features
- Package / Case
- Radial
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 110°C
- Applications
- EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
- Lead Spacing
- 0.591" (15.00mm)
- Termination
- PC Pins
- Ratings
- Dielectric Material
- Polypropylene (PP), Metallized
- Voltage Rating - AC
- Voltage Rating - DC
- 450V
- Height - Seated (Max)
- 0.563" (14.30mm)
- Capacitance
- 2.2 µF
- Size / Dimension
- 0.689" L x 0.437" W (17.50mm x 11.10mm)