首頁 > Panasonic代理商 > ECW-FD2W225K
影像僅供參考,以產品規格為準
ECW-FD2W225K
型號描述:
2.2 μF Film Capacitor 450V Polypropylene (PP), Metallized Radial
型號:
ECW-FD2W225K
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:100 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Features
Package / Case
Radial
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Applications
EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Termination
PC Pins
Ratings
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
450V
Height - Seated (Max)
0.563" (14.30mm)
Capacitance
2.2 µF
Size / Dimension
0.689" L x 0.437" W (17.50mm x 11.10mm)