首頁 > Panasonic代理商 > ECW-FD2J104JQ
影像僅供參考,以產品規格為準
ECW-FD2J104JQ
型號描述:
0.1 μF Film Capacitor 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
薄膜電容器 630VDC 0.1uF 5% MPP L/S=10mm
型號:
ECW-FD2J104JQ
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
Radial
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Termination
PC Pins
Ratings
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
630V
Height - Seated (Max)
0.559" (14.20mm)
Capacitance
0.1 µF
Size / Dimension
0.496" L x 0.228" W (12.60mm x 5.80mm)