ECW-FA2J225J
型號描述:
2.2 μF Film Capacitor 141V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
CAP FILM 2.2UF 5% 630VDC RADIAL
型號:
ECW-FA2J225J
品牌:
Panasonic Industry
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
2.2 µF
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
141V
Voltage Rating - DC
630V
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Size / Dimension
1.024" L x 0.642" W (26.00mm x 16.30mm)
Height - Seated (Max)
0.843" (21.40mm)
Termination
PC Pins
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)