首頁 > Panasonic代理商 > ECW-FA2J104JQ
影像僅供參考,以產品規格為準
ECW-FA2J104JQ
型號描述:
0.1 μF Film Capacitor 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
薄膜電容器 630VDC 0.10uF 5% MPP L/S=15mm
型號:
ECW-FA2J104JQ
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
Radial
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
High Frequency, Switching
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Termination
PC Pins
Ratings
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
630V
Height - Seated (Max)
0.606" (15.40mm)
Capacitance
0.1 µF
Size / Dimension
0.709" L x 0.205" W (18.00mm x 5.20mm)