首頁 > Panasonic代理商 > ECW-F4684JL
影像僅供參考,以產品規格為準
ECW-F4684JL
型號描述:
0.68 μF Film Capacitor 141V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
型號:
ECW-F4684JL
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:100 倍增量:1
Capacitance
0.68 µF
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
141V
Voltage Rating - DC
400V
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.807" L x 0.465" W (20.50mm x 11.80mm)
Height - Seated (Max)
0.787" (20.00mm)
Termination
PC Pins
Lead Spacing
0.689" (17.50mm)