ECW-F4104HL
- 型號描述:
0.1 μF Film Capacitor 141V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
- 型號:
- ECW-F4104HL
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 44
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±3%
- Features
- Package / Case
- Radial
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Applications
- High Frequency, Switching
- Lead Spacing
- 0.492" (12.50mm)
- Termination
- PC Pins
- Ratings
- Dielectric Material
- Polypropylene (PP), Metallized
- Voltage Rating - AC
- 141V
- Voltage Rating - DC
- 400V
- Height - Seated (Max)
- 0.492" (12.50mm)
- Capacitance
- 0.1 µF
- Size / Dimension
- 0.610" L x 0.256" W (15.50mm x 6.50mm)