首頁 > Panasonic代理商 > ECW-F4104HL
影像僅供參考,以產品規格為準
ECW-F4104HL
型號描述:
0.1 μF Film Capacitor 141V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
型號:
ECW-F4104HL
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:10 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±3%
Features
Package / Case
Radial
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
High Frequency, Switching
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)
Termination
PC Pins
Ratings
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC
141V
Voltage Rating - DC
400V
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Capacitance
0.1 µF
Size / Dimension
0.610" L x 0.256" W (15.50mm x 6.50mm)