首頁 > Panasonic代理商 > ECQ-UBAF104V2
影像僅供參考,以產品規格為準
ECQ-UBAF104V2
型號描述:
0.1 μF Film Capacitor 300V Polypropylene (PP), Metallized Radial
型號:
ECQ-UBAF104V2
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:200 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Features
Package / Case
Radial
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Applications
EMI, RFI Suppression
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)
Termination
PC Pins
Ratings
X1
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC
300V
Voltage Rating - DC
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)
Capacitance
0.1 µF
Size / Dimension
0.728" L x 0.315" W (18.50mm x 8.00mm)