首頁 > Panasonic代理商 > ECQ-E2275KFW
影像僅供參考,以產品規格為準
ECQ-E2275KFW
型號描述:
薄膜電容器 250VDC 2.7uF 10% MPET L/S=15mm
型號:
ECQ-E2275KFW
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Features
Package / Case
Radial
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Termination
PC Pins
Ratings
Dielectric Material
Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
250V
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)
Capacitance
2.7 µF
Size / Dimension
1.024" L x 0.370" W (26.00mm x 9.40mm)