首頁 > Panasonic代理商 > ECQ-UAAF474M
影像僅供參考,以產品規格為準
ECQ-UAAF474M
型號描述:
0.47 μF Film Capacitor 275V Polypropylene (PP), Metallized Radial
型號:
ECQ-UAAF474M
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:200 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Features
Package / Case
Radial
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Applications
EMI, RFI Suppression
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Termination
PC Pins
Ratings
X2
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC
275V
Voltage Rating - DC
Height - Seated (Max)
0.610" (15.50mm)
Capacitance
0.47 µF
Size / Dimension
1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)