ECQ-UAAF474M
- 型號描述:
0.47 μF Film Capacitor 275V Polypropylene (PP), Metallized Radial
安全電容器 0.47uF 275VAC 20% MPP L/S=22.5mm
- 型號:
- ECQ-UAAF474M
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 100
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Features
- Package / Case
- Radial
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 110°C
- Applications
- EMI, RFI Suppression
- Lead Spacing
- 0.886" (22.50mm)
- Termination
- PC Pins
- Ratings
- X2
- Dielectric Material
- Polypropylene (PP), Metallized
- Voltage Rating - AC
- 275V
- Voltage Rating - DC
- Height - Seated (Max)
- 0.610" (15.50mm)
- Capacitance
- 0.47 µF
- Size / Dimension
- 1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)