ECQ-E6104KFB
型號描述:
0.1 μF Film Capacitor 630V Polyester, Metallized Radial
型號:
ECQ-E6104KFB
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Capacitance
0.1 µF
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
630V
Dielectric Material
Polyester, Metallized
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.728" L x 0.248" W (18.50mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.748" (19.00mm)
Termination
PC Pins
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)