首頁 > Panasonic代理商 > ECQ-E6104KF
影像僅供參考,以產品規格為準
ECQ-E6104KF
型號描述:
0.1 μF Film Capacitor 630V Polyester, Metallized Radial
型號:
ECQ-E6104KF
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:583 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Features
Package / Case
Radial
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Termination
PC Pins
Ratings
Dielectric Material
Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
630V
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Capacitance
0.1 µF
Size / Dimension
0.728" L x 0.248" W (18.50mm x 6.30mm)