ECQ-E4474KF
- 型號描述:
0.47 μF Film Capacitor 400V Polyester, Metallized Radial
- 型號:
- ECQ-E4474KF
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:50
倍增量:1
價格:
數量:
- Capacitance
- 0.47 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage Rating - AC
- Voltage Rating - DC
- 400V
- Dielectric Material
- Polyester, Metallized
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Radial
- Size / Dimension
- 0.728" L x 0.307" W (18.50mm x 7.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.709" (18.00mm)
- Termination
- PC Pins
- Lead Spacing
- 0.591" (15.00mm)