ECQ-E4473KF
型號描述:
0.047 μF Film Capacitor 400V Polyester, Metallized Radial
型號:
ECQ-E4473KF
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Features
Package / Case
Radial
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Termination
PC Pins
Ratings
Dielectric Material
Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
400V
Height - Seated (Max)
0.366" (9.30mm)
Capacitance
0.047 µF
Size / Dimension
0.472" L x 0.197" W (12.00mm x 5.00mm)