首頁 > Panasonic代理商 > ECQ-E4333JF
影像僅供參考,以產品規格為準
ECQ-E4333JF
型號描述:
0.033 μF Film Capacitor 400V Polyester, Metallized Radial
型號:
ECQ-E4333JF
品牌:
Panasonic
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Capacitance
0.033 µF
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
400V
Dielectric Material
Polyester, Metallized
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.406" L x 0.236" W (10.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Termination
PC Pins
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)