ECQ-E4105KF
- 型號描述:
1 μF Film Capacitor 400V Polyester, Metallized Radial
- 型號:
- ECQ-E4105KF
- 品牌:
- Panasonic Industry
- 交期:
- 8-12工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
數量:
- Capacitance
- 1 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage Rating - AC
- Voltage Rating - DC
- 400V
- Dielectric Material
- Polyester, Metallized
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Radial
- Size / Dimension
- 1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.748" (19.00mm)
- Termination
- PC Pins
- Lead Spacing
- 0.886" (22.50mm)