首頁 > Panasonic代理商 > ECQ-E4104KF3
影像僅供參考,以產品規格為準
ECQ-E4104KF3
型號描述:
0.1 μF Film Capacitor 400V Polyester, Metallized Radial
型號:
ECQ-E4104KF3
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±10%
Features
Package / Case
Radial
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Termination
PC Pins
Ratings
Dielectric Material
Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
400V
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
Capacitance
0.1 µF
Size / Dimension
0.472" L x 0.248" W (12.00mm x 6.30mm)