首頁 > Panasonic代理商 > ECQ-E4103JF3
影像僅供參考,以產品規格為準
ECQ-E4103JF3
型號描述:
10000 pF Film Capacitor 400V Polyester, Metallized Radial
薄膜電容器 400VDC 0.01uF 5% MPET L/S=5mm
型號:
ECQ-E4103JF3
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Box (TB)
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
Radial
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Termination
PC Pins
Ratings
Dielectric Material
Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
400V
Height - Seated (Max)
0.488" (12.40mm)
Capacitance
10000 pF
Size / Dimension
0.406" L x 0.169" W (10.30mm x 4.30mm)