ECQ-E2473KFW
- 型號描述:
0.047 μF Film Capacitor 250V Polyester, Metallized Radial
- 型號:
- ECQ-E2473KFW
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±10%
- Features
- Package / Case
- Radial
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.295" (7.50mm)
- Termination
- PC Pins
- Ratings
- Dielectric Material
- Polyester, Metallized
- Voltage Rating - AC
- Voltage Rating - DC
- 250V
- Height - Seated (Max)
- 0.492" (12.50mm)
- Capacitance
- 0.047 µF
- Size / Dimension
- 0.406" L x 0.177" W (10.30mm x 4.50mm)