首頁 > Panasonic代理商 > ECQ-E2275KF
影像僅供參考,以產品規格為準
ECQ-E2275KF
型號描述:
2.7 μF Film Capacitor 250V Polyester, Metallized Radial
型號:
ECQ-E2275KF
品牌:
Panasonic
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:50 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Features
Package / Case
Radial
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Termination
PC Pins
Ratings
Dielectric Material
Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
250V
Height - Seated (Max)
0.709" (18.00mm)
Capacitance
2.7 µF
Size / Dimension
1.024" L x 0.370" W (26.00mm x 9.40mm)