ECQ-E2224JFW
型號描述:
0.22 μF Film Capacitor 250V Polyester, Metallized Radial
CAP FILM 0.22UF 5% 250VDC RADIAL
型號:
ECQ-E2224JFW
品牌:
Panasonic Industry
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Capacitance
0.22 µF
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
250V
Dielectric Material
Polyester, Metallized
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.472" L x 0.217" W (12.00mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max)
0.610" (15.50mm)
Termination
PC Pins
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)