ECQ-E2154JB
- 型號描述:
0.15 μF Film Capacitor 250V Polyester, Metallized Radial
CAP FILM 0.15UF 5% 250VDC RADIAL
- 型號:
- ECQ-E2154JB
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Package / Case
- Radial
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Termination
- PC Pins
- Ratings
- Dielectric Material
- Polyester, Metallized
- Voltage Rating - AC
- Voltage Rating - DC
- 250V
- Height - Seated (Max)
- 0.480" (12.20mm)
- Capacitance
- 0.15 µF
- Size / Dimension
- 0.311" L x 0.248" W (7.90mm x 6.30mm)