首頁 > Panasonic代理商 > ECQ-E2106KF
影像僅供參考,以產品規格為準
ECQ-E2106KF
型號描述:
10 μF Film Capacitor 250V Polyester, Metallized Radial
型號:
ECQ-E2106KF
品牌:
Panasonic
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:10 倍增量:1
Capacitance
10 µF
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
250V
Dielectric Material
Polyester, Metallized
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Size / Dimension
1.220" L x 0.626" W (31.00mm x 15.90mm)
Height - Seated (Max)
1.055" (26.80mm)
Termination
PC Pins
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)