ECQ-E2104KB3
- 型號描述:
0.1 μF Film Capacitor 250V Polyester, Metallized Radial
- 型號:
- ECQ-E2104KB3
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:1000
倍增量:1
價格:
數量:
- Capacitance
- 0.1 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage Rating - AC
- Voltage Rating - DC
- 250V
- Dielectric Material
- Polyester, Metallized
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Radial
- Size / Dimension
- 0.311" L x 0.232" W (7.90mm x 5.90mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.551" (14.00mm)
- Termination
- PC Pins
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)