ECQ-E1106KF
型號描述:
10 μF Film Capacitor 100V Polyester, Metallized Radial
型號:
ECQ-E1106KF
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:10 倍增量:1
Capacitance
10 µF
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
100V
Dielectric Material
Polyester, Metallized
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Size / Dimension
1.024" L x 0.453" W (26.00mm x 11.50mm)
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)
Termination
PC Pins
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)