ECQ-E1106KF
- 型號描述:
10 μF Film Capacitor 100V Polyester, Metallized Radial
- 型號:
- ECQ-E1106KF
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 6-9工作天
- 原廠包裝量:
- 1
- Capacitance
- 10 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage Rating - AC
- Voltage Rating - DC
- 100V
- Dielectric Material
- Polyester, Metallized
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Radial
- Size / Dimension
- 1.024" L x 0.453" W (26.00mm x 11.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.866" (22.00mm)
- Termination
- PC Pins
- Lead Spacing
- 0.886" (22.50mm)