首頁 > Panasonic代理商 > ECA-2GHG100
影像僅供參考,以產品規格為準
ECA-2GHG100
型號描述:
10 μF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
型號:
ECA-2GHG100
品牌:
Panasonic
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:100 倍增量:1
Capacitance
10 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
400 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
80 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
120 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)